This is a Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number T63YB103KT20
Product details
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | T63 Series |
| No. of Turns | 15Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |