This is a Electrolytic Capacitor, Snap-in, 2700 µF, 100 V, 256 PMG-SI Series, 2000 hours @ 105°C, ± 20% product from VISHAY with the model number MAL225649272E3
Product details
| Capacitance | 2700µF |
| Voltage Rating | 100V |
| Product Range | 256 PMG-SI Series |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Diameter | 30mm |
| Lead Spacing | 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Height | 35mm |
| ESR | 0.036ohm |