This is a Electrolytic Capacitor, Screw, 3300 �F, 100 V, 101 PHR-ST Series, 10000 hours @ 85�C, � 20%, Screw product from VISHAY with the model number MAL210119332E3
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 10000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 100V |
| Product Range | 101 PHR-ST Series |
| Diameter | 35mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.042ohm |
| Capacitance | 3300�F |
| Lead Spacing | 12.8mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 60mm |