This is a Tantalum Capacitor, Resin Coated, 0.22 µF, 35 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded product from VISHAY with the model number 489D224X0035A6VE3
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 35V |
| Product Range | 489D Series |
| ESR | - |
| Capacitance | 0.22µF |
| Lead Spacing | 5mm |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |