Ushio's HPL575/120V is a single-ended 120V, 575W tungsten halogen lamp. It is compatible with ETC Source Four, Source Four JR and Source Four PAR. The HPL-575W/120V/X comes in a 6-pack.
UPC: 048777657706
In the Box
- Ushio HPL-575W/120V/X Halogen Lamp (6-Pack)
Ushio 1004555 Specs
| Bulb Color |
No
Packaging Info
| Package Weight |
1.305 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
8.1 x 7 x 5.4"