This is a Wire, PVF2, Green, 0.5 mm², 328.084 ft, 100 m product from TE CONNECTIVITY with the model number ACW0219-0.50-5
Product details
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVF2 |
| Approval Specification | - |
| External Diameter | 1.6mm |
| Voltage Rating | 50V |
| Reel Length (Imperial) | 328.084ft |
| Product Range | ACW0219 Series |
| Wire Gauge | - |
| Jacket Colour | Green |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 0.19mm |
| Conductor Area CSA | 0.5mm² |