This is a RES, THIN FILM, 390R, 0.5%, 0.1W, 0805 product from SUSUMU with the model number RR1220P-391-D
Product details
| Resistance | 390ohm |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Material | Thin Film |
| Resistance Tolerance | ± 0.5% |
| Product Range | RR Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Power Rating | 100mW |