This is a KRL3216T4A-M-R007-F-T1 RES , 0R007, 1W, 1206W, METAL FOIL product from SUSUMU with the model number KRL3216T4A-M-R007-F-T1
Product details
| Resistance | 0.007ohm |
| Product Range | KRL Series |
| Resistor Case Style | 1206 Wide |
| Power Rating | 1W |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 35ppm/°C |