This is a HEAT-SHRINK TUBING, 75MM, 1.2M, BLACK product from RAYCHEM - TE CONNECTIVITY with the model number RMW-75/22-1200/ADH-0
Product details
| Length - Metric | 1.2m |
| Shrink Tubing / Boot Material | Crosslinked PO (Polyolefin) |
| Shrink Ratio | - |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.866" |
| I.D. Supplied - Imperial | 2.953" |
| Length - Imperial | 4ft |
| I.D. Supplied - Metric | 75mm |
| Product Range | RMW Series |
| I.D. Recovered Max - Metric | 22mm |