This is a Wire, Polymer, Zero Halogen, Black, 21 AWG, 0.5 mm?, 328 ft, 100 m product from RAYCHEM - TE CONNECTIVITY with the model number 100G0111-0.50-0
Product details
| Jacket Material | Polymer, Zero Halogen |
| Jacket Colour | Black |
| Wire Gauge | 21AWG |
| Conductor Area CSA | 0.5mm? |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Operating Temperature Max | 125?C |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 0.18mm |
| Voltage Rating | 1.3kVAC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 1.4mm |