This is a RELAY, 3PDT, 240VAC, 32VDC, 10A product from POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY with the model number KUP-14D35-24
Product details
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Relay Mounting | Socket |
| Coil Type | Non Latching |
| Coil Resistance | 472ohm |
| Product Range | KUP Series |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Contact Current | 10A |
| Approvals & Standards | CSA, UL |
| Contact Voltage VAC | 240VAC |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Configuration | 3PDT |
| Contact Voltage VDC | 32VDC |