This is a Film Capacitor, 0.39 µF, 250 V, PP (Polypropylene), ± 5%, ECWF(A) Series product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number ECWF2394JAQ
Product details
| Capacitance | 0.39µF |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
| Capacitance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | ECWF(A) Series |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Lead Spacing | 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |