This is a Voltage Reference, Micropower, Shunt - Fixed, LM385 Series, 2.5V, NSOIC-8 product from ON SEMICONDUCTOR with the model number LM385D-2.5G
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Initial Accuracy | 3% |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Reference Voltage | 2.5V |
| Voltage Reference Type | Shunt - Fixed |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | LM385 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 80ppm/°C |