This is a VOLTAGE REF, SHUNT, 2.5V, SOIC-8 product from ON SEMICONDUCTOR with the model number LM285D-2.5G
Product details
| Voltage Reference Type | Shunt - Fixed |
| Product Range | - |
| Reference Voltage | 2.5V |
| Initial Accuracy | 1.5% |
| Temperature Coefficient | 80ppm/°C |
| Voltage Reference Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 8Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |