This is a 09225VE-12Q-CT-00 DC Axial Fan , 12 V, Square, 92 mm, 25 mm, Ball Bearing, 96.41 CFM product from NMB TECHNOLOGIES with the model number 09225VE-12Q-CT-00
Product details
| Supply Voltage VDC | 12V |
| Fan Frame Type | Square |
| Fan Frame Size | 92mm |
| External Depth | 25mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Air Flow - CFM | 96.41CFM |
| Noise Rating | 51dB |
| Power Rating | 8.64W |
| Rated Speed | 5600rpm |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires |
| Current Rating | 720mA |