This is a 06025VG-24Q-ZT-A0 DC Axial Fan , 24 V, Square, 60 mm, 25 mm, Ball Bearing, 38.49 CFM product from NMB TECHNOLOGIES with the model number 06025VG-24Q-ZT-A0
Product details
| Supply Voltage VDC | 24V |
| Fan Frame Type | Square |
| Fan Frame Size | 60mm |
| External Depth | 25mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Air Flow - CFM | 38.49CFM |
| Noise Rating | 53dB |
| Power Rating | 6W |
| Rated Speed | 9200rpm |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires |
| Current Rating | 250mA |