This is a ROTARY SWITCH, 10 POS, 24VDC, SMD product from MULTICOMP with the model number RBM2-10RBVB
Product details
| Product Range | RBM Series |
| Switch Mounting | SMD |
| No. of Switch Positions | 10 Position |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Output Code | BCD |
| Switching Current | 150mA |