This is a ROX9J10K 9W STD M/OX 5% 10K 97AC1261 product from MINIREEL TE CONNECTIVITY / NEOHM with the model number ROX9J10K
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Product Range | ROX Series |
| Power Rating | 9W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 750V |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 350ppm/°C |