This is a ROX8J91R 8W STD M/OX 5% 91R 96AC9860 product from MINIREEL TE CONNECTIVITY / NEOHM with the model number ROX8J91R
Product details
| Resistance | 91ohm |
| Product Range | ROX Series |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 750V |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 350ppm/°C |