This is a ROX5SSJ20R 5W XSM M/OX 5% 20R 97AC2512 product from MINIREEL TE CONNECTIVITY / NEOHM with the model number ROX5SSJ20R
Product details
| Resistance | 20ohm |
| Product Range | ROX Series |
| Power Rating | 5W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 350ppm/°C |