This is a SURFACE MOUNT FUSE product from LITTELFUSE with the model number 0454.500MR
Product details
| Product Range | 454 Series |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 300A |