This is a Electrolytic Capacitor, Long Life, 2200 �F, 450 V, ALS31 Series, � 20%, Screw, 77 mm product from KEMET with the model number ALS31A222NF450
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 20000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 450V |
| Product Range | ALS31 Series |
| Diameter | 77mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.059ohm |
| Capacitance | 2200�F |
| Lead Spacing | 31.7mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 105mm |