This is a Through Hole Resistor, 22 ohm, Axial Leaded, 2 W, ± 5%, WS Series product from BOURNS with the model number WS2M22R0J
Product details
| Resistance | 22ohm |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | WS Series |
| Resistor Element Type | Ceramic |
| Temperature Coefficient | ± 200ppm/°C |