This is a Trimmer Potentiometer, 250 kohm, 500 mW, ± 10%, Trimpot 3386 Series, 1 Turns, Through Hole product from BOURNS with the model number 3386P-1-254LF
Product details
| Track Resistance | 250kohm |
| Power Rating | 500mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | Trimpot 3386 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |