This is a POT, LINEAR, 20K, 0.25W, 20%, FLATTED product from BOURNS with the model number 3310C-101-203L
Product details
| Track Resistance | 20kohm |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | Pro Audio 3310 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| Track Taper | Linear |
| Potentiometer Mounting | Bushing |
| Shaft Diameter | 3.18mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Flatted |
| Shaft Length | 12.7mm |