Product details
| Track Resistance | 100kohm |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | 64 Series |
| No. of Turns | 12Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |