- RAB is 100Kohm, linear gain setting mode, logic supply voltage range from 1.8V to 5.5V
- Resistor integral nonlinearity is ±0.1LSB typ at (VDD ? 2.7V, VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V)
- Resistor differential nonlinearity is ±0.2LSB typ at (VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V)
- Resistance temperature coefficient is 35ppm/°C typ at (VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V)
- Bandwidth is 0.43MHz typ at (RAB = 100Kohm, VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V; VDD = 2.25V to 2.75V)
- Resistor noise density is 20nV/?Hz typ at (VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V; VDD = 2.25V to 2.75V)
- VW settling time is 12µs typical at (RAB = 100Kohm, VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V)
- Power dissipation is 3.5µW typ at (VIH = VLOGIC or VIL = GND, -40°C <lt/> TA <lt/> +125°C)
- Total harmonic distortion is -90dB typ at (RAB = 100Kohm, VDD = 2.3V to 5.5V, VSS = 0V)
- Operating temperature range from -40°C to +125°C, 16-lead LFCSP-WQ package