DITEK DTK-120HW Overview
The DITEK DTK-120HW AC Power Parallel Surge Protector provides surge protection for 120 VAC equipment panels and dedicated branch circuits. The compact, parallel-mount design allows for installation in a variety of locations.
UPC: 782980500243
In the Box
- DITEK DTK-120HW AC Power Parallel Surge Protector (120V)
- Limited 10-Year Manufacturer Warranty
DITEK DTK-120HW Specs
Packaging Info
| Package Weight |
0.545 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
6.1 x 4.7 x 2.5"